מוצרי חיטוי לניקיון משרדים

עבור לא מעט אנשים, המשרד הוא הבית השני, ובו הם מבלים, מדי יום, שעות על גבי שעות.

בתנאים האלה, ברור מדוע השאיפה היחידה היא לסביבת עבודה נעימה ככל האפשר. זו לא רק תסייע לשיפור הרגשתם של אלה העובדים במקום, אלא גם את ההתרשמות של הלקוחות המגיעים למשרד: חשבו, למשל, על התרחיש ההפוך, בו לקוח מגיע למשרד מזוהם, ומסיק דברים שליליים רבים על הגורם העובד בתוכו.

בתנאים האלה, ברור מדוע כל משרד חייב להעניק דגש משמעותי לסוגיית הניקיון שלו. הגם שזו נעשית ברוב המקרים על ידי חברות מקצועיות בתחום, יש לסקור את מוצרי החיטוי העיקריים בהם נעשה כיום שימוש. המאמר הנוכחי יתמקד בזה בדיוק.

חשיבותם של חומרי חיטוי

לא צריך להיות מומחה בתחום כדי לדעת שבחירה בחברת ניקיון אמינה ומקצועית היא אחד המפתחות העיקריים בדרך לניקיון יסודי באמת של המשרד. אלא שסוגיה משמעותית אחרת שיש לתת עליה את הדעת נוגעת לחומרי החיטוי הספציפיים בהם החברה עושה שימוש, לצורך ביצוע כל אחת מהמשימות שבוודאי מוטלות עליה.

למה הכוונה? ובכן, כדי להבין זאת יש להתבונן על אזורי החיטוי העיקריים שמאפיינים כל משרד, כל אחד מהם יצריך, איך לא, חומרים משלו.

חדר השירותים נחשב לאחד המורכבים במשוואת הניקיון, וזאת עקב פוטנציאל הלכלוך הרב שבו וכמות החיידקים המצוים בו. את עיקר הדגש צריכים לקבל חומרי החיטוי המיועדים לאסלות ולכיורים, ובכלל זה אקונומיקה (משמשת לחיטוי, לניקוי ולהלבנה גם יחד), תרסיס מטהר אוויר להתמודדות עם הריחות הלא נעימים שעלולים לאפיין חדר זה, חומצה לניקוי אסלות ומשתנות, נוזל אסלות וכיוצא בזה.

מטבח, שטיחים ומה שביניהם

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם חדר נוסף הנמצא כמעט בכל משרד, והוא המטבח. בו, ברור כי הימצאות חיידקים מהווה סיכון משמעותי לא פחות, ולכן נדרש לדאוג לחיטוי ולניקיון מקיפים. חומרי החיטוי למטבח כוללים בתוכם, בין השאר, סבון כללי או סבון כלים, חומרים להסרת אבנית או חלודה (בין השאר בקומקומים או בכלי אוכל), אבקות לניקוי ולהסרת שומנים, מוצרי ניקוי והברקה משטחים ועוד.

כעת, נסקור מרכיב חשוב אחר הנמצא בלא מעט משרדים – השטיחים למיניהם. כאן, עקב פוטנציאל הנזק לשטיח, ברור שלא ניתן להתפשר על חומרי חיטוי שאינם מתאימים לשטיח, ואשר עלולים להרוס אותו לחלוטין. בין החומרים המקובלים לחיטוי השטיחים, ניתן למנות שמפו קצף יבש, אבקת אנטי קצף, מסיר כתמי אוכל ולכלוך, שמפו הזרקה, מסירי השחמה והצהבה (למשל , כתמי קפה או תה, הנצרכים בכמויות מסחריות במשרד ממוצע) וכן הלאה.

כך עושים זאת נכון

הנקודה המרכזית שחשוב להבין היא שלא כל חברת ניקיון אכן מציעה גם שירותי חיטוי. לכן, בעת בחירת חברת הניקיון הפוטנציאלית, חשוב לבדוק האם היא אכן מבצעת את הפעולה החיונית הזו, וכן לסקור, באופן כללי, מהם מוצרי החיטוי הבסיסיים בהם היא משתמשת. מומלץ להזמין את אנשי החברה להתרשם מהמשרד, ולראות לאילו אזורים נדרש למצוא מענה, מבחינת החיטוי.