ניקוי חלונות

"ביום בהיר ניתן לראות לנצח", מכריז הפוסטר של סרטו של וינסנט מינלי מ-1970. הדבר היה נכון גם לגביכם: אתם זוכרים את הימים בהם התבוננתם אל הרחוב דרך החלון שלכם, וזכיתם למראה חלק ופסטורלי. לפחות עד שהלכלוך והשריטות החלו לשחק תפקיד.

ניקוי חלונות הוא אחת הפעולות הבסיסיות שניקיון בית צריך לכלול. לכאורה, מדובר בתהליך פשוט מאד: התזת נוזל לניקוי חלונות וניגובו. הבעיה היא שתהליך זה נוטה להשתבש לעיתים קרובות, דבר המותיר שריטות או כתמים עקשניים על החלון.

אם אתם מעוניינים שלא להשאיר את חלון ביתכם פתוח בכל עת מחמת אימת הלכלוך, רצוי מאד שתכירו את הנושא של ניקוי חלונות.

שיטות לניקוי חלונות

מעבר לכלים שהוזכרו, אותם ניתן לקנות בכל סופרמרקט, ניקוי חלונות דורש מעט מאמץ. פעולות הניקוי והייבוש חייבות להיעשות עם החומרים האידיאליים לאותו סוג של חלון, אחרת הפעולה תהיה לא יעילה במקרה הטוב, או תביא לנזק בלתי הפיך במקרה הגרוע יותר. לכן, קיימות שיטות ייחודיות לניקוי חלונות בלגיים, ויטרינות, מעקי זכוכית וכן הלאה, שיש להתחשב בהן טרם פעולת הניקוי.

ניתן למצוא לא מעט עצות לניקוי חלונות. רבים יציינו את נייר העיתון המקומט שאף פעם לא מאכזב, אחרים את החומץ. חלק אפילו יטענו שהניקוי היסודי ביותר נעשה בעזרת "גופיות סבא" נוסטלגיות.

גם מועד הניקוי משחק תפקיד. מצד אחד, ניקוי החלונות ביום גשום במיוחד הוא מיותר. מהצד השני, יום שרבי במיוחד עלול להביא להתייבשות המים במהרה ולסימני שריטה על החלון, אז האם ניקוי החלונות הוא משימה כה מורכבת?

סוגי חלונות

גם אם הבנתם בדיוק באיזו צורה יש לנקות את החלון שלכם, עדיין דרך ארוכה לפניכם. לא פעם, מרבית "'קירותיו" של הבית עשויים זכוכית, דבר שמצריך שעות על גבי שעות של עבודה יסודית ומתישה. מעבר לכך, ברגע נתון לא לכל בני האדם יש את הזמן הנחוץ לביצוע פעולות מסוג זה.

במקרים אחרים, בעיקר במגזר העסקי (ניקיון משרדים) המדובר הוא בחלון חיצוני ענק אשר נמצא בקומותיו הגבוהות של בניין רב קומות. כמובן שכאשר יש צורך לנקות את החלון מבחוץ, האדם הפשוט אינו יכול להירתם למשימה ותלוי בחברות מקצועיות, על שלל המנופים וחבלי הסנפלינג שלהן, הנרתמים למלאכת ניקיון בנייני משרדים.

לא פעם, נדרש מהחלון להיות מעבר לנקי. חשבו על המקרה של חנות ראווה בקניון יוקרתי. כל כתם (ולו הקטן ביותר) אשר מתנוסס על חלונה, עלול לגרום לירידת קרנה בעיני הלקוחות הפוטנציאליים. במצב כזה, נדרשות באמת תוצאות מקסימאליות, שאינן מובנות מאליהן.

הזמנת חברת ניקוי חלונות חיצונית

חברות ניקיון רבות פועלות בתחום ניקוי החלונות במשק. חלק מהן פועלות עם המגזר העסקי וחלק עם המגזר הפרטי, ולמעשה הן מתווכות בין קבלן ניקיון לבין הלקוח. כמובן שיכולותיה של כל חברה תלויות בציוד אשר נמצא ברשותה: בעוד חברות אחדות מצטיינות בניקוי חלונות בגובה, אחרות יציינו באתר האינטרנט שלהן דווקא את מהירות העבודה והפעילות על כלל סוגי החלונות, או את הניקיון הירוק והידידותי לסביבה, אותו הן מציעות.

מרגע שהבנתם כי ניקוי החלון הוא מעבר ליכולותיכם, או כאשר אתם מעוניינים בתוצאה מרשימה במיוחד- פנייה אל החברות הללו היא פיתרון כמעט אידיאלי. למה כמעט? כי כמו בכל תחום אחר, החברות נחלקות לאיכותיות יותר ופחות- והתוצאות בהתאם.

לכן, מומלץ מאד להיעזר טרם הבחירה בחוות דעת של אנשים אשר נעזרו בחברה האמורה לצורך דומה, או לכל הפחות לבדוק את המוניטין, הניסיון והשירותים של חברת ניקוי חלונות מסוימת. רק כך, תוכלו להבטיח כי בפעם הבאה שתביטו מהחלון שלכם, תזכו למראה חלק ומצוחצח. במצב כזה, באמת שהאופק הוא הגבול.