ניקוי שטיחים

יתרונות השטיחים הינם רבים – השטיח מעניק לבית מראה חמים וביתי, ומשדרג את מראהו בעשרות מונים. מעבר לכך, התחושה אשר מתקבלת בכל דריכה על המשטח העדין מקנה תחושת נעימות, וכמובן, כאשר שטיחים מכסים את הרצפה, אין צורך בניקוי רצפות מדי שבוע.

האומנם? אנשים רבים אשר יש ברשותם שטיח מתעלמים מעובדה חשובה מאד: גם השטיח שברשותם זקוק לא פעם לניקוי יסודי.

קרדית אבק, לכלוך ומזיקים שונים מצטברים עליו והופכים את השהות עליו לנעימה הרבה פחות, וזה עוד בלי להזכיר את הריח הנגרם עקב כל אלה.אם אתם רוצים להימנע ממצב מסוג זה, רצוי שתבינו טוב יותר מה עומד מאחורי ניקוי שטיחים.

החשיבות של ניקוי שטיחים

במרבית המקרים, ניקוי השטיחים אשר מבוצע על ידי מנהלי המשק השונים כולל פעולה של שואב אבק, ניקוי עם ספריי ייעודי וקרצוף מיידי של כתמים אשר מתגלים עליו. במידה רבה, פעולות אלה נכונות בהחלט, והם יסייעו לכם להגיע אל התוצאה הנכספת, אולם בדרך כלל צעדים אלה אינם מספיקים כשלעצמם.

מעבר לכך, תחזוקה לא נכונה של המרבד עלולה גם היא לגרום לנזק מצטבר. אנשים שלא מקפידים לשאוב ממנו אבק בתדירות הרצויה (פעמיים בשבוע), תולים אותו על הקיר (ובכך גורמים למתיחת הסיבים והגידים) או חובטים בו בצורה שלא הייתה מביישת את מייק טייסון-אינם מודעים לנזק המצטבר שפעולות אלה גורמות.

גם אם אתם מקפידים למלא את כל הכללים שהוזכרו ונזהרים לא לבצע את הפעולות המסוכנות לגורלו של השטיח שלכם, דעו לכם כי לאחר מספר שנים גם השטיח שלכם עלול להתיישן. החדשות הרעות הן שתהליך זה הוא טבעי בהחלט.

עם השנים, השטיח מאבד את המראה אשר היה לו עת רכישתו. הצבע כבר לא בולט כשהיה, המרקם קשיח יותר והטינופת מצטברת. וזה עוד בלי להזכיר את החרקים השונים שלא נראים לעין בלתי מזוינת. במצב כזה, יש צורך כבר לעבור לשלב הבא: ניקוי יסודי של השטיח, שיחזיר לו את הקסם שאבד לו עם השנים.

סוגי שטיחים

על אף ששטיחים היו קיימים בהיסטוריה האנושית עוד מראשיתה, הרי שהטכנולוגיה הגיעה גם לתחום זה. כיום, ניתן למצוא לא מעט כלי ניקיון ייעודיים, חומרי ניקוי שמעלימים כל כתם או שואבי אבק מפלצתיים אשר מייעלים את העבודה בעשרות מונים. את כל אלה מחזיקות לרוב חברות ניקיון מקצועיות או חברות שעושות פוליש לרצפה.

חשוב לזכור כי קיימים בנמצא חומרים שונים מהם עשויים השטיחים, וששיטות פריסתם על הרצפה מבטיחות שיטות פעולה שונות בתכלית. ברור כי ניקויו של שטיח מקיר אל קיר מסובך יותר מאשר מרבד קטן המונח בחדר האמבטיה, למשל. כך גם לגבי חומר הייצור של השטיח: שטיח משי, למשל, עשוי מחומר ייחודי אשר מצריך את שטיפת השטיח וייבושו במתקן מיוחד, בעוד שטיח פרסי ניתן לניקוי יעיל רק עם כימיקלים המתאימים לו.

בחירת חברה לניקוי שטיחים

בשלב הראשון בתהליך ניקוי השטיחים, יגיעו אנשי החברה האמורה אל הבית, המשרד או המוסד שלכם ויעריכו את מצב השטיח. כפועל יוצא של הערכה זו, תיזרק לאוויר העולם הצעת מחיר. אתם מוזמנים לקבל אותה או לנסות את מזלכם אצל איש המקצוע הבא.

בכל אופן, לאחר שבחרתם גורם מקצועי עם מומחיות בתחום של ניקוי שטיחים, עשויה החברה לבחור בשיטה המתאימה ביותר למימדי הנזק. שימוש במכונת ניעור מקצועית להעלמת האבק או החול, שטיפה ידנית ומכאנית של השטיח, סחיטתו וייבושו באמצעות כלים מיוחדים הם פעולות לגיטימיות בהחלט בתחום זה.