ניקיון בתים

כיום ניתן למצוא חברות רבות המציעות שירותי ניקיון לבתים ולדירות. כל חברת ניקיון מציעה שירותים מסוגים שונים, בהתאם לצורך של הלקוחות ובמצב בו נתון ביתם. להלן סוגים נפוצים של שירותי ניקיון בתים ודירות:

ניקיון בתים ודירות לאחר בניה

בסיום הבניה, הבתים הפרטיים והדירות עומדים ריקים והצורך בניקיון יסודי הוא הכרחי. חברות הניקיון מנקות את חלקי הבית השונים: חדרים, סלון, שירותים, חדרי אמבט ומקלחות, רצפת קרמיקה, רצפת פרקט, רצפת גרניט פורצלן, פנלים, תריסים וחלונות, ארונות מטבח וכלים סניטריים.

הבית עובר ניקיון יסודי עם מכונה לקרצוף הרצפה וגם פוליש לרצפה. ישנן חברות ניקיון המספקות קבלני ניקיון שמציעים ניקיון ירוק, אשר נעשה באמצעות חומרי ניקוי ירוקים וידידותיים לסביבה, או שירותי הדברה, אשר מתבצעים קודם לניקיון המקיף של הבית.

ניקיון בתים ודירות עם סיום השיפוץ

בית או דירה אשר עברו שיפוץ, ולו הקטן ביותר, נשארים אחר כך מלוכלכים ומלאי אבק. חברות הניקיון מנקות את הבתים והדירות מהרצפה ומעלה, עד התקרה. הניקיון כולל ניקוי חלונות, מרצפות, דלתות, משקופים, תריסים, חדרי אמבט, שירותים, פנלים וארונות. הבית או הדירה ייראו בסוף הניקיון כמו חדשים, ללא שאריות אבק וטיח, ויהיה נעים לחזור לגור בהם.

ניקיון בתים ודירות לאחר צביעה

עם סיום פעולות צביעת הקירות והתקרה, הרצפה לא נראית כמו שנראתה קודם לכן, גם לא דלתות הבית, הפנלים או ארונות המטבח. בכדי להשיב את הבית למצבו הרגיל ובכדי שתהיה בו אווירה נעימה, כדאי לנקות אותו היטב ובאופן יסודי ומקצועי, כך ששאריות הצבע לא יתנו את אותותיהם.

חברות הניקיון מגיעות אל הבתים, מזיזות את הרהיטים למרכז החללים, ומתחילות לנקות בכל פינה בבית. חברות הניקיון מגיעות עם חומרים מיוחדים להורדת שאריות של צבע ומנקות את כל סוגי הרצפות, את חדרי הבית והסלון, את חדרי השירותים והאמבטיות, את התריסים והחלונות, את ארונות המטבח ואת הדלתות. לאחר הניקיון לא יישאר שום זכר לצביעה שנעשתה.

ניקיון חדרי מדרגות בבניינים משותפים

חברות הניקיון מציעות שירותים גם לבניינים משותפים. השירותים המוצעים כוללים ניקיון חדרי מדרגות ולובי הבניין, חידוש מראה המדרגות באמצעות מכונת פוליש מיוחדת והסרת כתמים שנספגו במשך הזמן במדרגות. בתום ליטוש הרצפה עם המכונה, חברות הניקיון מציעות גם ציפוי אקרילי למדרגות הבניין במטרה למנוע החלקה ולשמור על מראה נקי ויפה.

ניקיון בתים מרוהטים

רוב האנשים עסוקים במהלך השבוע ולא תמיד יש זמן או כוח לנקות את הבית באופן יסודי. לא בכל בית מועסק/ת עוזר/ת בית, ודיירי הבתים מנסים למצוא במהלך השבוע זמן לניקיון חדר או שירותים, אך לא יותר מזה. בבית או בדירה מצטברים לכלוך וקרדית אבק, אותם רצוי לנקות למען שמירה על הגינה ובריאות.

חברות ניקיון שמציעות שירותי ניקיון לבתים פרטיים ולדירות, מגיעות לבתים מרוהטים ומנקות באופן מקצועי ויסודי את שטחי הבית ואת הרהיטים. המנקים מזיזים את הרהיטים, מנקים היטב את הרצפות (מסוגים שונים), חדרי אמבט, שירותים, חלונות ותריסים, כלים סניטריים, מטבח ועוד. הרצפה מתנקה עם מכונת פוליש מיוחדת, מה שמעניק תחושה של ניקיון לאורך זמן.

ניקוי שטיחים וריפודים

חברות הניקיון מציעות שירותי ניקיון מיוחדים עבור שטיחים וריפודים. המנקים מתייחסים לאופי שטח הבית או הדירה ולסוגי החומרים מהם עשויים השטיחים וריפודי הרהיטים. בחברות הניקיון משתמשים בחומרים אנטי בקטריאליים מיוחדים לניקוי שטיחים וריפודים, אשר מחדשים ומרעננים את צבע השטיחים והריפוד, תוך כדי שימוש בשיטות עבודה מיוחדות.

מידת הצורך, במקרים בהם דיירי הבית מעוניינים להסיר את השטיחים מקיר לקיר, חברות הניקיון מציעות לנקות את שאריות הדבק שנשאר על הרצפה.