ניקיון ירוק

כל אחד משפיע רבות על הסביבה בה הוא חי. בכל יום כל אדם קם לעבודתו ומשפיע בצורה רבה על הסביבה החברתית והעסקית שלו, אולם בעת ההגעה למשרד אנחנו משפיעים גם על הסביבה הפיזית שלנו. המשרד בו מבלים רבים את מיטב שעות היום שלהם אינו שונה בהרבה מהבית ומצריך ניקיון ואחזקה שוטפים.

התחממות היתר של כדור הארץ, זיהום קרקעות אוויר ומים וניצול יתר של משאבי הטבע נשמעים בדרך כלל כמו מילים גדולות, אולם בפעולות פשוטות ויומיומיות לכל אחד יש את היכולת להשפיע על הסביבה בה אנו חיים.

משרד נקי וירוק

במשרד מתקיימים חיים אינטנסיביים לא פחות מאשר בבית ולעיתים אף יותר. כמויות זבל רבות אשר מיוצרות במשרד יכולות להצטמצם בקלות במחשבה על מיחזור. אחת הדוגמאות הינה העדפת השימוש בכוסות זכוכית ושטיפתן על זריקן מאות כוסות פלסטיק לא מתקלות ביום.

דוגמא נוספת הינה מיחזור נייר. שמירה על הדפסת נייר משני צידיו ויצירת סל למיחזור נייר יכול להפחית משמעותית את בזבוז הנייר במשרד, להקטין את כמויות הזבל ולשמור על הסביבה. הפרדת הפסולת ומיחזורה במידת האפשר מאפשרת חיים נעימים יותר בסביבה המשרדית.

חומרי ניקוי ירוקים

בכל משרד ובפרט במשרדים הגדולים מחזיקים בדרך כלל בשירותי ניקיון שכוללים ניקוי רצפות המשרד, ריקון הפחים, שטיפת הכלים וניקוי כללי של החללים הציבוריים ושולחנות העובדים. בדרך כלל משרדים עוברים ניקוי אחת לשבוע לפחות (כאשר "המחמירים" מנקים את המשרדים מדי יום).

בעת ניקיון משרדים רצוי להעדיף את השימוש במוצרי ניקוי ירוקים על מוצרי ניקוי אחרים. מוצרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה מאופיינים בהיותם פחות מזהמים, בעלי ריחות פחות חריפים ואלכוהוליים ובעלי יכולת ניקוי זהה ולעיתים אף גבוהה מהמוצר הדומה שאינו ירוק.

מוצרים אקולוגיים תורמים לא רק לשמירה על הסביבה המיידית, אלא גם מבטיחים כי בתהליך היצור לא נוסו המוצרים על בעלי חיים, אינם מכלים משאבי טבע כגון נפט בעת הפקתם וכי אין המוצרים פוגעים בסביבה והם מתקלים.

ניקיון המשרד נשמר באותה הרמה והתוצאה המתקבלת מבריקה באותה המידה. אולם הרווח בשימוש במוצרים אקולוגיים הינו בשמירה על הסביבה בכל ניקוי. בנוסף לכך ניתן דגש גם לכך שייצורם, אריזתם והפצתם של חומרי ניקיון ירוקים הינם בעלי השפעה מינימאלית על הסביבה.

חומרי ניקוי ירוקים מבוססים על רכיבים טבעיים, בדרך כלל צמחים ומינרלים, הידידותיים לסביבה ואינם גורמים נזק לעור האדם, לעיניים או למערכת הנשימה. רמת הרעל הקיימת בחומרים אלה בדרך כלל הינה פחותה בהרבה מאשר בחומרים רגילים ולכן חומרים ירוקים בטוחים יותר בזמן השימוש והאחסנה.

עובדים רבים במשרד באים במגע עם המשטחים שעוברים ניקיון. על מנת להימנע מחשש לתופעות אלרגיה, נעשה שימוש בחומרים ירוקים בטוחים וידידותיים לאדם, אשר אינם מעוררים תופעות אלרגיות.

חברת ניקיון ירוק

הטרנד הירוק האופייני לתקופתנו בעולם ובישראל מביא לפריחתן של חברות ניקיון רבות אשר מתמחות בניקיון ירוק ואקולוגי. חברות אלה מאפשרות ניקיון בתים ומשרדים בעזרת חומרים ירוקים בעלי תו תקן לשמירה על איכות הסביבה.

בעת העדפת חברת ניקיון המשתמשת בחומרים ירוקים לניקיון המשרד, הסביבה כולה מרוויחה – עובדי המשרדים נהנים מחומרים ידידותיים ולא רעילים לאדם, אשר באים במגע יומיומי במסגרת השהיה המרובה במשרד, והסביבה אשר נשמרת ולא נפגעת מאפשרת קיום עתידי גם לדורות הבאים.